Volvo Kamyon ve Volvo Otobüs Yağı

Volvo kamyon, ağır yük taşıtı, otobüs ve hafif ticari araçlarda yüksek performanslı Mobil Delvac™ sentetik yağlar kullanmanızın aracınıza yararları büyüktür. Volvo FH 12 kamyon, B7R otobüs veya Volvo EW180C ekskavatör ve diğer araçlar için güvenebileceğiniz çok çeşitli Mobil Delvac yağ seçenekleri bulunmaktadır.

Volvo ticari aracınıza Volvo VDS-4, Volvo VDS-3 ve Volvo VDS-2 onayları bulunan bir yağ arıyorsanız hangi Mobil yağının aracınıza uygun olduğunu bulmak için Aracım İçin Hangi Yağ uygulamasını kullanabilirsiniz

Volvo kamyonlar için Mobil Delvac motor yağları:*

Mobil Delvac 1™ LE 5W-30

Mobil Delvac 1™ LE 5W-40

Mobil Delvac™ XHP LE 10W-40

Mobil Delvac™ XHP Extra 10W-40

*Yayın tarihindeki güncel ürün bilgileri verilmiştir (Haziran 2013).
Mobil Delvac 1™ kullanarak nasıl tasarruf ederim?

Mobil Delvac 1 LE 5W-30 gibi tam sentetik yağlar Volvo motorlarda geleneksel mineral yağlara göre daha kolay devridaim yaparak motorun daha randımanlı çalışmasını sağlar.Mobil Delvac 1 daha hızlı çalışmaya başlayarak motorunuzun azami çalışma randımanına daha çabuk yükselmesini de mümkün kılar.Bu iki özellik hafif veya ağır hizmet araç filoları genelinde potansiyel yakıt tasarrufu ve akaryakıt masraflarında azalma sağlayabilir.

Mobil Delvac, aracımın Euro IV veya Euro V Volvo motorunu nasıl destekliyor?

Emisyon sistemi korumalı Mobil Delvac 1 LE 5W-30 yağlarında bulunan son teknoloji ürünü katkı maddeleri, Volvo Dizel Partikül Filtresi (DPF) gibi emisyon azaltma sistemlerinin ömrünü uzatmaya ve randımanını yüksek tutmaya yardımcı olmaktadır. Euro IV ve Euro V emisyon standartlarını karşılamak üzere geliştirilmiş olan DPF'nin randımanını yüksek tutan ürünler, 2014/2015 yıllarında yürürlüğe girecek Euro VI emisyon sınırlamalarına da uygundur.

Volvo ticari aracım için doğru yağı nasıl bulurum?

Kamyon veya hafif ticari aracınızda doğru yağın kullanılması, Volvo'nun şartnamelerine uyum açısından çok önemlidir. Düzenli bakımlar sırasında doğru Mobil Delvac ürününü aracınızın servis kılavuzunda yazdığı şekilde kullanmak, Volvo fabrika garantisini de bozmayacaktır.Aracım İçin Hangi Yağ uygulamasında aracınızın marka ve modeline göre arama yaparak Mobil yağ tavsiyesi alabilirsiniz.