Scania Kamyon ve Scania Otobüs Yağı

Scania kamyon, ağır yük taşıtı, otobüs ve diğer ticari araçlarda formülleri Scania LDF, LDF-2, LDF-3 ve Scania Low Ash (Düşük Kül) şartnamelerine göre hazırlanmış yüksek performanslı Mobil Delvac™ sentetik yağlar kullanmanızın aracınıza yararları büyüktür. Scania R serisi veya Scania P serisi kamyonlar, Scania Irizar i4 otobüsler için güvenebileceğiniz çok çeşitli Mobil Delvac yağ seçenekleri bulunmaktadır.

Scania ticari aracınız için Scania LDF, Scania LDF2, Scania LDF3 veya Scania Low Ash (Düşük Kül) onayları bulunan bir yağ arıyorsanız hangi Mobil yağının aracınıza uygun olduğunu bulmak için Aracım İçin Hangi Yağ uygulamasını kullanabilirsiniz.

Scania kamyonlar için Mobil Delvac motor yağları:*

Mobil Delvac 1™ SHC 5W-40

Mobil Delvac 1™ 5W-40

Mobil Delvac™ XHP LE 10W-40

Mobil Delvac™ XHP Extra 10W-40

*Yayın tarihindeki güncel ürün bilgileri verilmiştir (Haziran 2013).
Mobil Delvac, aracımın Euro IV veya Euro V Scania motorunu nasıl destekliyor?

Emisyon sistemi korumalı Mobil Delvac 1 LE 5W-30 ve Mobil Delvac XHP LE 10W-40 yağlarında bulunan son teknoloji ürünü katkı maddeleri, Scania Dizel Partikül Filtresi (DPF) gibi emisyon azaltma sistemlerinin ömrünü uzatmaya ve randımanını yüksek tutmaya yardımcı olmaktadır.Euro IV ve Euro V emisyon standartlarını karşılamak üzere geliştirilmiş olan DPF'nin randımanını yüksek tutan ürünler, 2014/2015 yıllarında yürürlüğe girecek Euro VI emisyon sınırlamalarına da uygundur.

Scania ticari aracım için doğru yağı nasıl bulurum?

Kamyon veya hafif ticari aracınızda doğru yağın kullanılması, Scania'nın şartnamelerine uyum açısından çok önemlidir. Düzenli bakımlar sırasında doğru Mobil Delvac ürününü aracınızın servis kılavuzunda yazdığı şekilde kullanmak, Scania fabrika garantisini de bozmayacaktır.Aracım İçin Hangi Yağ uygulamasında aracınızın marka ve modeline göre arama yaparak Mobil yağ tavsiyesi alabilirsiniz.