Mobil SHC 630

Üstün Performanslı Dişli ve Yatak Yağları

Mobil SHC 600 Serisi ürünler, kullanılan baz yağlarının moleküler yapısından kaynaklı olarak, mineral yağlara kıyasla daha düşük sürükleme katsayısına sahiptirler. Bu, dişliler ve rulmanlı yataklar gibi elverişli olmayan yüzeylerin yük bölgesinde düşük sıvı sürtünmesine neden olur. Düşük sıvı sürtünmesi, düşük çalışma sıcaklıkları ve daha iyi dişli verimliliği sayesinde düşük güç tüketimi sağlar. Mobil SHC™ 600 Serisi yağlar, kontrollü laboratuvar testlerinde enerji verimliliği konusunda %3,6'ya kadar iyileştirme göstermiştir (*). Mobil SHC 600 Serisi'nin formülü ayrıca, yüksek sıcaklıklarda oksidasyon ve birikinti oluşumuna karşı mükemmel direncin yanında paslanmaya ve korozyona karşı direnç, aşınma önleme, sudan ayrışma, köpük kontrolü ve havayla ayrışma özellikleri ile çoklu metal uyumluluğu sağlar. Mobil SHC 600 Serisi yağlar, normalde mineral yağların kullanıldığı ekipmanların sızdırmazlık elemanları ve diğer malzemeleri ile de uyumludur.

Üstün yüksek sıcaklık ısıl/oksidasyon direnci

Yüksek viskozite indeksi ve parafin içermemesi

Düşük sıvı iç sürtünme katsayısı

Yüksek yük taşıma kapasitesi

Dengeli katık bileşimi

Mobil SHC 600 genellikle mineral esaslı ürünler ile uyumlu olmasına karşın, başka ürünlerle karıştırılması performansının azalmasına yol açabilir. Sonuç olarak, bir sistemi Mobil SHC 600 Serisi ürünlerden biriyle değiştirmeden önce, azami performans avantajlarını elde etmek için iyice temizlenmesi ve yıkanması önerilir. Mobil SHC 600 Serisi yağlar, mineral yağlar ile kullanılan çoğu NBR, FKM ve diğer elastomer sızdırmazlık malzemeleri ile uyumludur. Elastomerlerde potansiyel olarak önemli farklılıklar bulunmaktadır. En iyi sonuçları elde etmek için, uyumluluğu doğrulamak adına ekipman tedarikçinize,sızdırmazlık elemanı üreticisine veya yerel şirket temsilcinize danışın.

Mobil SHC 600 Serisi yağlar, çok çeşitli dişli ve yatak uygulamalarında; yüksek veya düşük sıcaklıkların söz konusu olduğu veya standart yağların, çalışma sıcaklıkları veya dökme yağ sıcaklıklarından dolayı tatminkar yağ ömrü sağlayamadığı veya verimlilik artışı istenen durumlarda kullanım için tavsiye edilmektedir. Makina parçalarının değişimi, sistem temizliği ve sık yağlayıcı değişimlerinden dolayı bakım maliyetlerinin yüksek olduğu uygulamalarda özellikle etkilidirler. Aşağıdaki hususlar da dahil olmak üzere, belirli uygulamalar doğru viskozite sınıfının seçimini gerektirir:

Ömür boyu kullanım için doldurulmuş dişli kutuları, özellikle yüksek çevrim oranlı/düşük çıkışlı sonsuz dişliler

Yağ değişiminin zor olduğu ulaşılması zor dişli kutuları

Telesiyej gibi mevsimsel yağ değişiminin önüne geçilmesi mümkün olan düşük sıcaklık uygulamaları

Mikser rulman yatakları ve yüksek sıcaklıkların bulunduğu makaralı rulman yatakları

Plastik silindirler

Denizcilik uygulamaları da dahil olmak üzere, zorlu santrifüj uygulamaları

A/C Demiryolu Çekici Araçları

Mobil SHC 626, 627, 629 ve 630, yağ sürtünmeli, doğal gaz sıkıştırıcı vidalı kompresörler, gaz toplama, CO2 ve doğal gaz endüstrisinde kullanılan diğer işlem gazları için uygundur.

Mobil SHC 629, 630, 632, 634, 636 ve 639, Siemens AG tarafından Flender dişli kutularında kullanım için onaylanmıştır.

SEW Eurodrive Endüstriyel Dişliler CLP HC 220

Siemens Flender Dişliler, T 7300, A-a, kod A35

DIN 51517-3:2014-02

AGMA 9005-E02-EP

ISO L-CKD (ISO 12925-1:1996)

20 Litre

208 Litre