Mobil Rarus 829

Hava Kompresörü Yağları

Mobil Rarus™ 800 Serisi, temel olarak ağır işe uygun pistonlu hava kompresörlerinin yağlanmasına yönelik olan, ancak soluma havası uygulamalarında kullanılan hava kompresörleri için önerilmeyen üstün performanslı bir hava kompresörü yağlayıcıları yelpazesidir.

Yüksek Performanslı Sentetik Bazyağlar

Düşük Kül ve Karbon Oluşumu

Olağanüstü Oksidasyon ve Isıl Stabilite

Yüksek Yük taşıma kabiliyeti

Üstün Sudan Ayrılma Özelliği

Pas ve korozyona karşı etkili koruma

Mobil Rarus 800 Serisi yağlar, tek ve çok aşamalı hava kompresörleri için önerilmekte; ancak soluma havası uygulamalarında kullanılan hava kompresörleri için önerilmemektedir. 200ºC’ye kadar hava çıkış sıcaklıklarıyla sürekli yüksek sıcaklıkta çalışma için özellikle verimlidirler. Başta döner tip kompresörlerde kullanılan düşük viskozite sınıflarıyla olmak üzere pistonlu ve döner tip kompresörler için uygundurlar. Rarus 800 Serisi yağları, aşırı yağ bozulması, düşük valf performansı veya birikinti oluşumuna sahip birimler için tavsiye edilmektedir. Kompresör üretiminde kullanılan tüm metallerle ve mineral yağlar ile uyumludur ancak karıştırılması performans özelliklerini düşürecektir. Mobil Rarus 800 Serisi yağlar; florlu hidrokarbon, silikon, florlu silikon, polisülfür,Viton,Teflon ve yüksek nitril Buna N NBR (%36 üzeri akrilonitril) materyallerinden üretilen sızdırmazlık elemanları ile uyumludur. Önerilmeyen materyaller arasında düşük nitrilli Bune N NBR (%30 altı akrilonitril), doğal ve butil kauçuklar, Neopren, poliakrilat, stiren/butadien ve klorosülfonlu polietilen sayılabilir.

Yağa dirençli boyalar, Mobil Rarus 800 Serisinden etkilenmemektedir; ancak lake, vernik, pvc ve akrilik boyalar ÖNERİLMEMEKTEDİR.

Aşağıdaki kompresör uygulaması türleri, Mobil Rarus 800 Serisi yağlar ile kusursuz performans göstermiştir:

Tüm hava kompresörü türleri; ancak özellikle pistonlu hava kompresörleri için önerilmektedir.

Ağır koşullar altında çalışan birimler

Mineral yağı bazlı ürünlerden aşırı yağ bozunması geçmişi olan çok kademeli birimler

Silindir ve karter yağlaması için kullanılabilirler

Kritik dişli ve rulmanlara sahip kompresörler

Sabit ve hareketli uygulamalarda kullanılan kompresörler

20 Litre

208 Litre