Mobil Pegasus 610

Gaz Motoru Yağı

Mobil Pegasus™ 610, esas olarak hidrojen sülfür veya halojenler (klor, flor, vs. içeren bileşikler) gibi aşındırıcı maddeler içeren yakıtlarla çalışan orta ve yüksek devirli, dört zamanlı modern motorların yağlanması için tasarlanmış yüksek performanslı gaz motor yağıdır.Bu motorlar, genellikle yüksek manifold basıncı nedeniyle yeterli yağın valf kılavuz bölgesine ulaşmasının engellendiği, düşük yağ tüketimine sahip, ancak bunun neticesinde valf kılavuzunda ve valfte çökmelerin daha hızlı yaşandığı fakir karışım turbo şarj tasarımına sahiptir. Sözü edilen etki, aynı zamanda yanma sırasında oluşan asidik maddelerin, silindirlerin üst kısımlarındaki parçalarda oluşturduğu aşınma ve asidik etki riskini de artırır. Mobil Pegasus 610, bu aşındırıcı maddelerin motor parçaları üzerindeki olumsuz etkilerini dengelemek için tasarlanmış benzersiz bir alkalinlik rezervine sahip, %1,0 kül içeren yüksek TBN'li gaz motoru yağıdır. Korozyona karşı mükemmel koruma özellikleri, silindir ve valf alanı ile yataklardaki aşınmaya karşı koruma sağlamakta ve böylece motor ömrünü uzatmakta ve bakım maliyetlerini düşürmektedir.Mobil Pegasus 610, mükemmel aşınma ve sürtünmeyi önleme performansı sunarak, piston sürtünmesini ve kazınması ile silindir gömleği ve segman aşınmasını asgari düzeye indirmeye yardımcı olur Bu yağ, aynı zamanda çöp gazı ve biyokütle gazı uygulamalarında kullanılan pistonlu hava kompresörlerinin yağlanmasında da kullanılabilir.

Mobil Pegasus 610 yüksek kaliteli mineral bazlı yağlar ile motor ve kompresör parçalarında mükemmel koruma sağlamak üzere tasarlanmış ileri teknoloji ürünü, %1,0 kül içeren katık sistemi ile formüle edilmiştir. Bu ürün yüksek düzeyde kimyasal kararlılık ile oksidasyon ve nitratlaşmaya karşı direnç sergiler. Mobil Pegasus 610 valf aşınmasına, birikinti ve çamur oluşumuna karşı benzersiz bir dayanıklılık gösterir. Çok etkili deterjan ve dispersan özellikleri ile birlikte bu performans üstünlükleri, motor performansının düşmesine ve vuruntuya yol açabilen kül ve karbon birikintilerinin kontrol altına alınmasına katkı sağlar.

Optimize edilmiş TBN ve rezerv alkalilik özelliği

Aşınmaya ve sürtünmeye karşı benzersiz koruma

Mükemmel Oksidasyon ve Kimyasal Kararlılık

Korozyona karşı etkili direnç

Benzersiz Deterjan / Dispersan Özellikleri

Çinko ve fosfor içermeyen formülasyon

Orta düzeyde hidrojen sülfür (H2S) içeren yakıtla çalışan gaz motorları

İçinde TOHCI (Klorid olarak Toplam Organik Halidler), çöp gazı ve ya biyokütle gazı gibi diğer aşındırıcı maddeler içeren yakıtlarla çalışan motorlar

Çok düşük yağ tüketimi olan dört zamanlı buji ateşlemeli gaz motorları

Kükürt veya halojen içeren doğal gazlarla çalışan pistonlu kompresörler

Nominal güçte veya üzerinde, yüksek sıcaklıklarda çalışan yüksek çıkışlı veya doğal emişli motorlar

GE Waukesha Motor Çöp Gazı Uygulamaları

WARTSILA CREPELLE 26 DUEL FUEL

INNIO JENBACHER TI 1000-1109 (C Sınıfı yakıt gazı, 2 & 3 serileri)

MAN M 3271-4

MTU Onsite Enerji Serisi 400 Gaz Motorları

208 Litre