Mobil Pegasus 605

Gaz Motoru Yağı

Mobil Pegasus 605, asidik aşındırıcı maddelerin motor parçaları üzerindeki olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için tasarlanmış benzersiz bir alkalinlik rezervine sahip, %0,5 kül içeren gaz motoru yağıdır.Mükemmel korozyon koruma özellikleri, silindirler, valf alanları ve yataklardaki korozif aşınmanın önlenmesine yardımcı olur. Bu da, daha uzun motor ömrü ve daha düşük bakım maliyetleri anlamına gelir. Mobil Pegasus 605, mükemmel aşınma ve sürtünme önleme performansı sunarak, piston sürtünmesi ve çizilmesi ile silindir gömleği ve segman aşınmasını asgari düzeye indirmeye yardımcı olur. Bu yağ, aynı zamanda çöp gazı ve biyokütle gazı uygulamalarında kullanılan pistonlu hava kompresörlerinin yağlanmasında da kullanılabilir.Mobil Pegasus™ 605, esas olarak hidrojen sülfit veya halojenler (klorin, florin, vs. içeren bileşikler) gibi korozif maddeler içeren yakıtla çalışan orta ve yüksek devirli, dört zamanlı modern motorların yağlanması için tasarlanmış yüksek performanslı doğal gaz motou yağıdır. Bu motorlar, genellikle yüksek manifold basıncı nedeniyle yeterli yağın valf kılavuz bölgesine ulaşmasının engellendiği, düşük yağ tüketimine sahip, ancak bunun neticesinde valf kılavuzunda aşınmanın ve valfte çökmenin daha hızlı yaşandığı düşük karışım turboşarj tasarımına sahiptir.

Optimize edilmiş TBN ve rezerv alkalilik özelliği

Aşınmaya ve sürtünmeye karşı benzersiz koruma

Mükemmel Oksidasyon ve Kimyasal Kararlılık

Korozyona karşı etkili direnç

Benzersiz Deterjan / Dispersan Özellikleri

Çinko ve fosfor içermeyen formülasyon

Not: Yakıt gazında çalışan ve yüksek seviyelerde kükürt veya halojen içeren motorlarda ayrıca soğutma suyu (su hücresi) ve yağ sıcaklıkları yükseltilmelidir.

Orta düzeyde hidrojen sülfit (H2S) içeren yakıtla çalışan gaz motorları

Atık madde veya biyokütle gazı gibi, TOHCl (Klorür gibi Toplam Organik Halojenürler) gibi diğer aşındırıcı materyalleri içeren yakıtlarla çalışan motorlar

Çok düşük yağ tüketimine sahip buji ateşlemeli dört zamanlı gaz motorları

Düşük küllü gaz motoru yağı gerektiren katalitik konvertörlere sahip orta ve yüksek hızlı dört zamanlı motorlar

Valf takımı aşınmasına ve korozyona maruz kalan motorlar

Sülfür veya klorür bileşenleri içeren doğal gazla çalışan pistonlu kompresörler

Nominal güçte veya üzerinde, yüksek sıcaklıklarda çalışan yüksek çıkışlı veya doğal emişli motorlar

GE Waukesha Engine Landfill Gas Applications

208 Litre