Mobil Pegasus 1107

Yüksek Performanslı Gaz Motoru Yağı

Mobil Pegasus™ 1100 Serisi yağlar, günümüzün yüksek verimli, düşük emisyonlu dört zamanlı gaz motorlarında en üst seviyede koruma sağlamak için tasarlanmış, diğer taraftan eski model motorlarda da üstün performans sağlayan en yeni nesil Mobil Pegasus serisidir. Hem Mobil Pegasus 1105, hem de Mobil Pegasus 1107, uzun yağ ömrü sağlayan olağanüstü oksidasyon stabilitesi ve nitrasyon direncine, TBN (Toplam Baz Sayısı) korumasına ve termal stabiliteye sahiptir. Formülasyonlar, uzun yağ ömrü, üstün aşınma koruması özellikleri ve karbon ile lak oluşumunun kontrol altına alınmasını sağlamak üzere dengelenmiştir.

Mobil Pegasus 1107 (%0,65 sülfatlanmış kül) kullanıcıların, yüksek yanma odası basınçlı (BMEP büyük veya eşittir 22 bar) çelik pistonlu motorlarını yüksek güvenilirlik ve mükemmel rezerv alkalinite koruması ile daha uzun süre ve daha temiz çalıştırarak üretkenlik artışı yapmalarına yardımcı olabilir.

Mobil Pegasus 1105 ve Mobil Pegasus 1107, yüksek performanslı doğal gaz motorlarında rakip ürünler ile karşılaştırıldığında en az 1.5 kata kadar daha uzun yağ değişim aralıklarını kanıtlamış uzun ömürlü gaz motoru yağlarıdır. Her iki yağ da Mobil markalı endüstriyel yağların yenilikçilik, teknoloji liderliği ve yüksek performans kabiliyeti konularında ün sahibi üyeleridir.

Olağanüstü deterjan – dispersan sistemi karbon, lak ve tortu oluşumlarını kontrol ederek yağ sarfiyatını azaltır ve uzun yağ değişim aralıklarında bile motor temizliğini muhafaza eder.

Üstün oksidasyon stabilitesi, nitrasyon direnci ve termal stabilitesi, yağ ömrünü uzatır, filtre maliyetini azaltır ve tortu oluşumuna karşı direnç sağlar.

Benzersiz aşınma önleme karakteristiği motor parçalarının aşınmasının azaltılmasına yardımcı olur, yüksek yüklü gaz motorlarının gömleklerinde sürtünmeye bağlı aşınmaları azaltır ve rodaj dönemi koruması sağlar.

Olağanüstü rezerv alkalinitesi, yağ değişim süresini uzatırken motor performansı ve dayanımını korur.

GE Jenbacher, MAN, MTU ve yüksek performanslı yağ gerektiren diğer turboşarjlı, doğal emişli, orta-yüksek hızlı dört zamanlı motorlar

Yüksek yük, yüksek sıcaklık ve yüksek basınç şartlarında çalışan fakir karışımlı ve stoiciometrik dört zamanlı gaz motorları

Kojenerasyon uygulamalarında kullanılan yüksek hızlı dört zamanlı gaz motorları

Katalitik konvertör kullanılan doğal gaz motorları

Düşük H2S içerikli kirli gazın (sour gas) yakıt olarak kullanılabileceği saha toplama operasyonları.

INNIO JENBACHER TI 1000-1109 (A Sınıfı gaz yakıt, Seri 2 & 3, uzun değişim zamanı)

INNIO JENBACHER TI 1000-1109 (A Sınıfı gaz yakıt, Seri 6 tüm versiyonlar, uzun değişim aralığı)

INNIO JENBACHER TI 1000-1109 (CAT (katalist) onaylı)

MWM GmbH TR 0199-99-2105

Caterpillar Energy Solutions TR 2105, Gaz Motorları için Motor Yağları ( CG132, CG170, CG260)

208 Litre