Mobil Glygoyle 30

Polialkilen Glikol (PAG) bazlı Dişli, Yatak ve Kompresör Yağı

Mobil Glygoyle™ Serisi, mineral yağların kapasitesinin üzerindeki aşırı sıcaklık şartlarında çalışan dişli, yatak ve sirkülasyon sistemi uygulamaları için benzersiz yağlama sağlayan yüksek performanslı polialkilen glikol bazlı (PAG) yağlardır. Bu yağlar yüksek kesme kararlılığına ve ısıl bozulma, oksidasyon, çamur ve tortu oluşumuna karşı benzersiz mukavemete sahiptirler. İçinde, polialkilen glikol baz yağların doğal niteliklerine herhangi bir olumsuz etki yapmaksızın aşırı basınç (EP) özelliği, aşınma önleme, pas ve korozyona karşı koruma ve köpüklenme dayanıklılığı sağlayan katkı maddeleri içerir.

Mobil Glygoyle Serisi marka yağlar dünya çapında yenilikçi ve benzersiz performansları ile tanınmış ve kabul görmüştür. Bu moleküler tasarımlı polialkilen glikol sentetik ürünler, özel olarak Mobil Glygoyle Serisi için seçilmiştir ve benzersiz ürün performansı sağlamak için ileri teknoloji kullanımında kararlığı simgeler. Mobil Glygoyle Serisinin geliştirilmesinde, ürünlerimizin sürekli gelişen endüstriyel tasarımlarının gerektirdiği benzersiz performansı sağlamasını temin amacıyla araştırma bilim adamlarımız ve uygulama uzmanlarımız ile ekipman üreticileri arasında yapılan işbirliği temel etken olmuştur.

Mükemmel ısıl ve oksidasyon kararlılığı, çamur ve tortu oluşumuna karşı dayanıklılık

Düşük çekme ve sürtünme katsayısı

Çok yüksek ısıl iletkenlik

Mükemmel düşük sıcaklık akışkanlığı

Tamamen çelik veya çelik-bronz metalürjisi için yüksek sıcaklıklarda dişli aşınması önleme

Basınçlı hidrokarbon gazlarda düşük absorpsiyon ve viskozite azalması

Endüstriyel ekipmanlarda çok amaçlı kullanım özelliği

Diğer poliglikol esaslı yağlarda olduğu gibi, Mobil Glygoyle ürünleri mineral yağlar ile karışmaz ve geleneksel mineral yağlarla çalışan sistemlere seviye tamamlamak için eklenmez, Mobil Glygoyle ürünleri kullanılan sistemlere de seviye tamamlama yağı olarak mineral esaslı yağlar kullanılmamalıdır. Mobil Glygoyle Serisi higroskopiktir ve sudan ayrılmaz. Doğal olarak sahip olduğu yüksek özgül ağırlığı sayesinde su deponun dibine çökmez. Mobil Glygoyle Serisi yağlar birçok keçe malzemesi ile uyumludur, ancak günümüzde çok çeşitli tipte elastomer madde kullanılmaktadır. En iyi sonuç için ekipmanı temin eden firmaya, keçe imalatçısına veya yerel Mobil temsilcisine uyumluluk konusunda başvurulmalıdır.

Mobil Glygoyle yağlayıcıları, sistem yağ sıcaklıkları en fazla 200ºC olan düz yataklar, rulmanlar ve diğer endüstriyel kapalı tip dişli sistemlerinde kullanılır.Özel uygulama alanları şunlardır:

Ağır hizmet plastik kalenderleme işlemleri

Yüksek sıcaklıktaki kağıt makine yatakları

Endüstriyel düz, helisel ve sonsuz kapalı dişli sistemleri

Pistonlu ve rotatif hava, doğal gaz, CO2 ve diğer proses gaz kompresörleri

20 Litre

208 Litre