MAN Kamyon Yağı ve MAN Otobüs Yağı

MAN kamyon, ağır yük taşıtı ve diğer ticari araçlarında formülleri MAN şartnamelerine göre hazırlanmış yüksek performanslı Mobil Delvac™ sentetik yağlar kullanmanızın aracınıza yararları büyüktür.MAN kamyon ve traktörleri için güvenebileceğiniz çok çeşitli Mobil Delvac yağ seçenekleri bulunmaktadır.

MAN ticari aracınız için MAN M 3477 veya MAN M 3277 onayı bulunan bir yağ arıyorsanız, hangi Mobil yağının aracınıza uygun olduğunu bulmak için aracım için hangi yağ uygulamasını kullanabilirsiniz.

MAN kamyonlar için Mobil Delvac motor yağları:*

Mobil Delvac 1™ LE 5W-30

Mobil Delvac 1™ SHC 5W-40

Mobil Delvac 1™ 5W-40

Mobil Delvac™ XHP LE 10W-40

Mobil Delvac™ XHP Extra 10W-40

*Yayın tarihindeki güncel ürün bilgileri verilmiştir (Haziran 2013).
Mobil Delvac 1™ kullanarak nasıl tasarruf ederim?

Mobil Delvac 1 gibi tam sentetik yağlar MAN motorlarda geleneksel mineral yağlara göre daha kolay devridaim yaparak motorun daha randımanlı çalışmasını sağlar. Mobil Delvac 1 daha hızlı çalışmaya başlayarak motorunuzun azami çalışma randımanına daha çabuk yükselmesini de mümkün kılar. Bu iki özellik hafif veya ağır hizmet araç filoları genelinde potansiyel yakıt tasarrufu ve akaryakıt masraflarında azalma sağlayabilir.

Mobil Delvac, aracımın Euro IV veya Euro V MAN motorunu nasıl destekliyor?

Emisyon sistemi korumalı Mobil Delvac 1 LE 5W-30 ve Mobil Delvac XHP LE 10W-40 yağlarında bulunan son teknoloji ürünü katkı maddeleri, MAN Dizel Partikül Filtresi (DPF) gibi emisyon azaltma sistemlerinin ömrünü uzatmaya ve randımanını yüksek tutmaya yardımcı olmaktadır. Euro IV ve Euro V emisyon standartlarını karşılamak üzere geliştirilmiş olan DPF'nin randımanını yüksek tutan ürünler, 2014/2015 yıllarında yürürlüğe girecek Euro VI emisyon sınırlamalarına da uygundur.

MAN ticari aracım için doğru yağı nasıl bulurum?

Kamyon veya hafif ticari aracınızda doğru yağın kullanılması, MAN'ın şartnamelerine uyum açısından çok önemlidir.Düzenli bakımlar sırasında doğru Mobil Delvac ürününü aracınızın servis kılavuzunda yazdığı şekilde kullanmak, MAN'ın fabrika garantisini de bozmayacaktır.Aracım İçin Hangi Yağ uygulamasında aracınızın marka ve modeline göre arama yaparak Mobil yağ tavsiyesi alabilirsiniz.